Mantolama

Mantolama Nedir?
Mantolama en basit anlatımızla binayı kat kat giydirmeye denir. Dış cephenizi ısı yalıtımıyla kaplarsanız evinizin içindeki sıcaklık dışarıya , dışarıdaki sıcaklıkta evinizin içine girmez. Böylelikle ısınmak için harcadığınız gider yarı yarıya azalmış olur.Daha az yakıt harcamak bütçemize iyi gelirken havayı ve çevreyi daha az kirletmiş oluruz.

Mantolama’nın faydaları oldukça fazladır. Öncelikle içerinin havasını dışarıya , dışarının havasını içeri vermediği için evinizin ısısı değişmez. Soğuk havadan etkilenmediniz için yakıt ihtiyacının yarıya düşer ve tabiki doğalğaz faturalarınızda . Mantolamanın bir diğer faydası da binanın ömrünü uzatmasıdır. Soğuk ve sıcak havanın zorlu şartlarına bile rahatça dayanabiliriz.

Az yakıt harcamak sera gazını ciddi ölçüde azaltacağı için hava  kirliliğininde önüne geçilmiş olur. Son on yıldır dünyanın gündeminde olan küresel ısınmaya karşı yapılan önlemlerin başında gelen mantolama sayesinde  enerji tasarrufu  yapılır. Bütün dünyanın ve tüm insanların bu konuda bilinçlenmesi ve üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekmektedir.

Dış Cephe Kaplama ve Isı Yalıtımı

ETKİN VE EKONOMİK YALITIM

 

Isı yalıtımı sadece kışın faydalı değildir. Kışın soğuk günlerinde duvarları sıcak tuttuğu gibi, yazında klima görevi görmektedir.Isı yalıtımı, mevcut ve yeni yapılarda etkin bir şekilde çevrenin korunması, yapı fiziği hatalarının kapatılması ve ömür boyu yakıt giderlerinden tasarruf edilmesi için en etkili ve ekonomik çözüm olarak kabul edilmektedir.

Dış cephe kaplamanın avantajları;

  • Yakıt tüketiminde belirgin düşüş ve daha az gider.
  • Duvar ve tavanlarda rutubet oluşumunu engeller.
  • Soğuk kış günlerinde ılıman duvar ısısı sağlar.
  • Sıcak yaz günlerinde konforlu oda sıcaklığı (daha az elektrik gideri)
    discephe kaplama