OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Çatı İzolasyon ve Dış Cephe Kaplama

Çatı izolasyon Nedir Nasıl Yapılır?

 Yapıların vazgeçilmez yalıtım aracı olan çatılar, kullanılan malzeme ve uygulama yöntemlerine göre pek çok çeşide ayrılır.
Ancak hepsinin ortak noktası bina yalıtımını sağlamak ve yapının ilk gün ki kalitesini uzun vadede korumaktır. Klasik çatı, sandviç çatı membran çatı yada shingle çatı sistemlerinden hangisine sahip olursanız olun, belirli aralıklarla bakımını ve onarımını yapmak şarttır. Doğada olan her şey gibi, hava şartlarından doğan olumsuzluklara karşı dayanmak ve deformasyonu engellemek imkansızdır. Çatı sistemleri de bu guruplardan sadece bir tanesidir. Sahip olduğu yalıtım gücünü uzun vadede korumak neredeyse imkansızdır. Binayı; güneşin, yağmurun ve nemin olumsuz etkirlinden korumakla görevli olan, az enerji harcayarak etkili bir ısınma ve var olan sıcaklığı korumakla görevli olan, yağmur ve karlı havalarda suyun binanın temellerine inmesine en gel olan çatılar, bu özelliği etkili izolasyon malzemelerinden ve su yalıtım elemanlarında alır. Çatının yüklendiği misyonu düzgün bir şekilde yerine getirmesi için kaplama sisteminin görevini iyi yapıyor olması ve bütünlüğüne her hangi bir zarar gelmemiş olması şarttır. Bu nedenle kaplama cinsi ne olursa olsun düzgün bir şekilde uygulanmalı, herhangi bir bölümünde deformasyon yada hasar olmaması gereklidir. Camyünü, taşyünü, strafor yada poliüretan dolgu malzemelerinden hangisi ısı yalıtımında kullanılmış olursa olsun; doğru işçilik ve malzemenim kalitesi şarttır. Aynı şekilde su yalıtımı elemanlarından olan, su yalıtım örtüleri ve dereleri de doğru malzemeden seçilmeli ve doğru yöntemlerle uygulanmalıdır ki görevini doğru ve kusursuz yerine getirebilsin. Bütün bunların yanı sıra aslında en önemli şey, çatı yapımının ve yalıtımının doğru ellerde şekil alması ve işinin ehli ustalar tarafından uygulanmasıdır. Biz de firma olarak binanın ömrü ve tasarruflu enerji tüketimi için olmazsa olmaz önceliklerden olan çatıların yalıtımını ve izolasyonunu sağlıyoruz. Çatı İzolasyonu işini uzun senelerdir sürdüren, yaptığı her işle birlikte biraz daha profesyonel olan ve mükemmelliğe yanaşan firmamız; çatı su yalıtımı, çatı ısı yalıtımı ve gerek duyulan diğer yalıtım elemanlarının hepsini ustalıkla ve titizlikle gerçekleştiriyoruz. Çatı Yalıtımı Fiyatları ve çeşitleri ile Çatı Yalıtım Firmaları içerisinde öncelikli tercih edilen kuruluşlardan bir tanesi olarak, binalara uygun olan kusursuz çatı yalıtım çözümlerini gerçekleştiriyoruz.

• Membran Çatı

• Shingle Çatı

• Sandviç Çatı
catıizolasyonMantolama Nedir?
Mantolama en basit anlatımızla binayı kat kat giydirmeye denir. Dış cephenizi ısı yalıtımıyla kaplarsanız evinizin içindeki sıcaklık dışarıya , dışarıdaki sıcaklıkta evinizin içine girmez. Böylelikle ısınmak için harcadığınız gider yarı yarıya azalmış olur.Daha az yakıt harcamak bütçemize iyi gelirken havayı ve çevreyi daha az kirletmiş oluruz.

Mantolama’nın faydaları oldukça fazladır. Öncelikle içerinin havasını dışarıya , dışarının havasını içeri vermediği için evinizin ısısı değişmez. Soğuk havadan etkilenmediniz için yakıt ihtiyacının yarıya düşer ve tabiki doğalğaz faturalarınızda . Mantolamanın bir diğer faydası da binanın ömrünü uzatmasıdır. Soğuk ve sıcak havanın zorlu şartlarına bile rahatça dayanabiliriz.

Az yakıt harcamak sera gazını ciddi ölçüde azaltacağı için hava  kirliliğininde önüne geçilmiş olur. Son on yıldır dünyanın gündeminde olan küresel ısınmaya karşı yapılan önlemlerin başında gelen mantolama sayesinde  enerji tasarrufu  yapılır. Bütün dünyanın ve tüm insanların bu konuda bilinçlenmesi ve üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekmektedir.

Dış Cephe Kaplama ve Isı Yalıtımı

ETKİN VE EKONOMİK YALITIM

 

Isı yalıtımı sadece kışın faydalı değildir. Kışın soğuk günlerinde duvarları sıcak tuttuğu gibi, yazında klima görevi görmektedir.Isı yalıtımı, mevcut ve yeni yapılarda etkin bir şekilde çevrenin korunması, yapı fiziği hatalarının kapatılması ve ömür boyu yakıt giderlerinden tasarruf edilmesi için en etkili ve ekonomik çözüm olarak kabul edilmektedir.

Dış cephe kaplamanın avantajları;

  • Yakıt tüketiminde belirgin düşüş ve daha az gider.
  • Duvar ve tavanlarda rutubet oluşumunu engeller.
  • Soğuk kış günlerinde ılıman duvar ısısı sağlar.
  • Sıcak yaz günlerinde konforlu oda sıcaklığı (daha az elektrik gideri)
    discephe kaplama